A PATRA EDIȚIE A FREE SPIRIT RUN GIURGIU-RUSE VA AVEA LOC PE 28 SEPTEMBRIE

Comitetul de organizare Free Spirit Run alcătuit din reprezentanți ai cluburilor sportive municipale Dunarea din Giurgiu și Ruse și ai municipalităților celor două orașe înfrățite s-au întâlnit săptămâna trecută la Primăria Giurgiu pentru a pune la punct detaliile celei de-a patra ediții a crosului transfrontalier, devenit deja o tradiție.

Ediția de anul acesta va avea loc pe 28 septembrie, cu startul la Ruse și finishul, la Giurgiu. Cursa se va desfășura pe același traseu de 15 km, din Piața Libertății Ruse până la Turnul Ceasornicului din Giurgiu.

Având în vedere numărul mare de solicitări pentru înscriere din ediția precedentă, organizatorii Free Spirit Run au stabilit modificarea limitei numărului de participanți de la 250 la 350.

Pentru a fi la zi cu informațiile legate de organizarea acestei a patra ediții a Free Spirit Run Ruse-Giurgiu puteți consulta site-ul evenimentului – http://run.ruse-giurgiu.eu.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:09 de către

Anteriorul CAMPANIE DE IDENTIFICARE A PROIECTELOR METROPOLITANE CELE MAI IMPORTANTE PENTRU COMUNITATEA LOCALĂ!